0 produktów - 0,00zł

Razem: 0,00zł

Wałeczek do masażu twarzy z kwarcu różowego

84,00 Chwilowo niedostępny

Wałek do masażu wykonany z naturalnego różowego kwarcu.  Kwarc różowy nazywany jest „kamieniem miłości”. Nie chodzi tu tylko o uczucia łączące dwojga kochających się ludzi, lecz odnosi się w szczególności do dobrych relacji z samym sobą, innymi ludźmi oraz ogólnie pojętej natury (wszechświata). Wałeczek kwarcowy służy do masażu i liftingu twarzy. Wałeczki do masażu oddziałują na organizm przy pomocy "zamykającego" pory chłodu oraz poprawiają krążenie krwi i drenaż limfy, dzięki czemu mają działanie przeciwzmarszczkowe oraz redukują cienie i worki pod oczami. Wałek do masażu wykorzystywany jest także w japońskiej technice masażu shiatsu. Wałeczek możesz również umieścić w lodówce - poprawi to jego skuteczność w "zamykaniu" porów skóry oraz lepiej rozprawi się z opuchlizną.

Masażer sprawdzi się doskonale w wieczornej oraz porannej pielęgnacji lub w połączeniu z maską w płachcie. Jeśli chcesz zobaczyć jak poprawnie wykonać masaż wałeczkiem z kwarcu to sprawdź koniecznie ten filmik przygotowany przez guru pielęgnacji skóry czyli Renee z Gothamista: KLIK

Każdy z wałeczków wykonywany jest ręcznie. Jako, że jest to kamień naturalny nigdy nie udaje się stworzyć dwóch identycznych wałeczków. Każdy z nich może różnić się kolorem lub kształtem wałeczka masującego, co nie wpływa na jakość zabiegu. Jak czyścić kwarcowy wałeczek? Po wykonanym masażu najlepiej przetrzeć go czystym ręcznikiem, a potem ręcznikiem papierowym z odrobiną alkoholu lub specjalnymi wacikami nasączonymi alkoholem. Możesz też umyć go wodą z żelem oczyszczającym (w tym przypadku na wałeczku mogą się zbierać "ślady" od wody).

Zmniejszenie opuchlizny
Uspokojenie skóry
"Zamknięcie" porów skóry
Redukcja zmarszczek, opuchlizny i cieni pod oczami
Lifting

Rozpocznij masując szyję, a potem stopniowo przejdź do twarzy, zaczynając od dolnych partii. Masaż wałeczkiem kwarcowym wykonujemy od środka twarzy do zewnątrz i zawsze kończąc przy tzw. punktach limfatycznych.

Szyja:
Masuj od "góry" do "dołu" w stronę obojczyków. Najpierw jedna, potem druga strona. Przesuń wałeczkiem po skórze minimum trzy razy z każdej strony szyi.

Twarz:
Zacznij od linii żuchwy i kieruj się do miejsca przy skroniach, delikatnie przesuwając wałeczek po skórze. Podziel to na etapy: żuchwa, usta, policzka, oczy, brwi, czoło. Każdy etap masuj wałeczkiem trzy razy, zawsze od środka twarzy do zewnątrz. Całość powtórz po drugiej stronie twarzy w taki sam sposób.

Kwarc różowy.
Wymiary "dużej" końcówki: 4 cm x 2 cm.
Wymiary "małej" końcówki: 2 cm x 1,5 cm
Długość: 15 cm.

Wałek kwarcowy do masażu stosuje się w terapii kosmetycznej w celu liftingu, zmniejszenia opuchlizny, odprężenia i uspokojenia skóry twarzy, redukowania zmarszczek i bruzd oraz cieni i worków pod oczami, a także do zwalczania problemów związanych z kuperozą (cerą naczynkową). Wałeczek kwarcowy bardzo dobrze jest stosować po zabiegach twarzy - masażu, pilingu i akupunkturze kosmetycznej, ponieważ zabiegi te "otwierają" pory, które kwarc pozwala "zamknąć".

Jak czyścić kwarcowy wałeczek: po wykonanym masażu najlepiej przetrzeć go czystym ręcznikiem, a potem ręcznikiem papierowym z odrobiną alkoholu lub specjalnymi wacikami nasączonymi alkoholem.