0 produktów - 0,00zł

Razem: 0,00zł
Masaż Gua Sha - wszystko co musisz wiedzieć!

Płytka kwarcowa Gua Sha to moim zdaniem wspaniałe i bardzo niedoceniane narzędzie do masażu twarzy! Za pomocą tego wpisu chcę Cię przekonać, że rollery do twarzy to nie wszystko! Czytaj dalej, a dowiesz się: po co? na co? jak?

Jeśli interesuję Cię masaż wałeczkiem jadeitowym to zapraszam tutaj: KLIK

Gua Sha czyli płytka do masażu ciała oraz twarzy wykonana z jadeitu, kwarcu lub innego kamienia naturalnego. Masaż wywodzi się z tradycyjnej medycyny chińskiej i służy do masażu całego ciała, szczególnie masażu pleców. Poprzez pocieranie skóry płytką możemy wspomóc krążenie krwi i limfy, zniwelować bóle mięśni stawów oraz wszelkie napięcia mięśniowe. Zazwyczaj masaż Gua Sha wykonywany jest w towarzystwie zabiegu akupunktury i chińskich baniek. W tym wpisie skupimy tylko na masażu twarzy płytką Gua Sha, chociaż sama lubię jej używać do masażu szyi i ramion (cudownie rozluźnia po całym dniu lub podczas pracy przy komputerze!).

Po co?

Taki masaż naprawdę liftinguje i bardzo poprawia wygląd skóry. Często różnicę widać już po pierwszym masażu! Pomaga skórze w regeneracji, oczyszcza ją czyli usuwa toksyny. Ujednolica koloryt, zmniejsza widoczność porów i niweluje zmarszczki mimiczne. Zaczynając masaż moim problemem były zmarszczki na czole oraz "lwia zmarszczka" między brwiami. Płytka Gua Sha poradziła sobie z nimi śpiewająco! Rozluźniła te partie twarzy, a zmarszczki się "wyprasowały". :)

Istnieją różne kształty Gua Sha, ale każdym jesteś w stanie wykonać dokładnie taki sam masaż twarzy, wystarczy odpowiednio ułożyć i dopasować płytkę.

Czego potrzebuję? 

Olejek lub krem. Masaż możesz wykonać na końcu swojej pielęgnacji, po nałożeniu kremu lub maski na noc. Możesz również wymasować skórę po zastosowaniu olejku lub serum olejowego albo takiego, które daje lekki poślizg. Tutaj dowolność, wybierz według swoich preferencji. :)

Jak?

No i przechodzimy do najważniejszego pytania! :) Płytka kwarcowa Gua Sha została sprytnie zaprojektowana. Jej boki odpowiadają częściom naszego ciała/twarzy. Dzięki temu możemy dopasować odpowiedni bok do konkretnej partii twarzy. Po przetestowaniu wielu sposobów (które nie różnią się między sobą aż tak bardzo), poniżej prezentuję Wam mój ulubiony na masaż płytką Gua Sha:

Pamiętaj, aby wykonywać wszystkie ruchy płytką Gua Sha delikatnie, nie walcz ze skórą.

Swój masaż zaczynam od szyi i wykonuję ruchy od dołu do góry, około 5 razy w każdym miejscu. Następnie przechodzę do żuchwy i wykonuję długi ruch od środka brody do miejsca przy uchu (również 5 razy). Kolejny etap to policzki. Zaczynam od środka twarzy i znów kieruję się do miejsca przy uchu. Czas na bardzo delikatny masaż okolic oczu, aby to zrobić przesuwam Gua Sha przy dolnej powiece do zewnątrz, a potem na górnej powiece, również do zewnątrz (pamiętaj, aby masaż w tym miejscu był bardzo delikatny!). Czas na czoło! Zaczynam od miejsca między brwiami i kieruję się do zewnątrz, aby konkretnie rozluźnić to miejsce, które u większości z nas jest codziennie bardzo spięte. Potem najdłuższą częścią Gua Sha wykonuję masaż całego czoła. Najpierw od środka czoła na bok, a potem od brwi do linii włosów (dół-góra). Teraz wszystko powtórz na drugiej stronie twarzy. Na koniec mój ulubiony etap czyli długi ruch masażerem od czubka nosa po samą linię włosów (wykonujemy również najdłuższym bokiem). Voilà!

Zdaję sobie sprawę, że opisanie tego masażu wydaje się skomplikowane, a ponieważ nie czuję się w domowych nagraniach video to poniżej wklejam Wam moje dwa ulubione tutoriale:


To tyle! :) Mam nadzieję, że będziecie się masować z przyjemnością i uśmiechem na ustach!

Różowy słodziak Gua Sha w JUUI: KLIK :)

Buziak! Wasza JUUI

Wspomniane w artykule