0 produktów - 0,00zł

Razem: 0,00zł
Dlaczego potrzebujesz masażer jadeitowy?

Pierwszy raz masażer jadeitowy zobaczyłam u mojej guru pielęgnacji twarzy czyli Renee z Gothamista. Później dane mi było go oglądać u dziewczyn z Element Żeński. Wtedy postanowiłam go kupić i przetestować to cudo!

Oczywiście na samym początku masowałam twarz kompletnie źle, za mocno "naciskałam" skórę lub rollowałam w złą stronę. Po dokładnym obejrzeniu video od Gothamista (dalej w poście) w końcu zrozumiałam i całkowicie zaprzyjaźniłam się z moim wałeczkiem jadeitowym!


Poniżej odpowiem na najważniejsze pytania dotyczące masażu wałeczkiem jadeitowym i przekonam Cię, że potrzebujesz tego pięknego i jakże fotograficznego, ale równie przydatnego przedmiotu!

Kiedy wykonywać masaż wałeczkiem jadeitowym?

Masaż najczęściej wykonuję rano lub podczas noszenia masek w płachcie, aby wzmocnić ich działanie i wchłanianie w skórę. Uwielbiam z rana to chłodzące i orzeźwiające uczucie podczas masażu! Nakładam wszystkie moje kroki pielęgnacyjne i na samym końcu, nawet po nałożeniu kremu z filtrem, masuję skórę wałeczkiem jadeitowym.

Jak często?

Masaż staram się wykonywać codziennie rano, oczywiście w miarę możliwości.

Jak wykonać prawidłowo masaż wałeczkiem?


Na początek gorąco polecam zobaczyć filmik poniżej. Masaż zawsze wykonujemy od "wewnątrz" do "zewnątrz" i kierujemy się do tzw. punktów limfatycznych. Masowanie wałeczkiem jadeitowym jest bardzo delikatne, tak naprawdę po prostu "smyramy" naszą skórę (jakie to przyjemne!).  Trudno jest go opisać, najlepiej pokazać, dlatego mam w planach przygotowanie dla Was takiego filmiku z masażem! :) Póki co zachęcam do zobaczenia tego:


Poniżej w dużym skrócie "instruktaż" jak masować:

Szyja:

Masuj od "góry" do "dołu" w stronę obojczyków. Najpierw jedna, potem druga strona. Przesuń wałeczkiem po skórze minimum trzy razy z każdej strony szyi.

Twarz:
Zacznij od linii żuchwy i kieruj się do miejsca przy skroniach, delikatnie przesuwając wałeczek po skórze. Podziel to na etapy: żuchwa, usta, policzka, oczy, brwi, czoło. Każdy etap masuj wałeczkiem trzy razy, zawsze od środka twarzy do zewnątrz. Całość powtórz po drugiej stronie twarzy w taki sam sposób.

Co daje masaż wałeczkiem jadeitowym?

Najważniejsze pytanie! Taki masaż niesamowicie rozluźnia i relaksuje mięśnie twarzy, dzięki czemu działa przeciwzmarszczkowo. Linie mimiczne na czole i między brwiami widocznie się zmniejszyły - na tyle widocznie, że sama to zauważyłam! Doskonale likwiduje opuchliznę oraz poprawia kontur twarzy i krążenie krwi. Działa też na zasadzie "domykania" porów skóry czyli lekko je zwęża. Cudne efekty osiągniemy trzymając jade roller w lodówce i wykonując takim zmrożonym wałeczkiem orzeźwiający masaż z samego rana!

Czy będzie w porządku nawet dla wrażliwej skóry?


Jak najbardziej! Masaż, który wykonujemy rollerem jest bardzo delikatny. Jako posiadaczka bardzo wrażliwej skóry, przede wszystkim uwrażliwionej na zbyt mocny dotyk, wszelkie peelingi mechaniczne, a nawet zbyt twarde pędzelki do makijażu, stwierdzam, że masaż wałeczkiem jadeitowym jest przyjemny, delikatny i nie pozostawia żadnych podrażnień!

Jak dbać i czyścić jade roller? 


To było dla mnie kluczowe pytanie i jak tylko zakupiłam masażer to zaczęłam szukać informacji o tym jak go czyścić! Ku mojemu zdziwieniu nie mogłam znaleźć żadnych konkretów! Przez chwilę nawet zaczęłam się zastanawiać czy może inni użytkownicy jade rollerów ich nie czyszczą?! Ta myśl była dla mnie jednak zbyt przerażająca, bo jak można nie dbać o coś co codziennie przykładamy do skóry twarzy! Ja dbam o mój wałeczek jadeitowy następująco: po każdym masażu opłukuję go delikatnie wodą i od razu wycieram ręcznikiem do sucha, a potem przecieram specjalnymi wacikami nasączonymi alkoholem. Przed masażem przecieram go raz jeszcze wacikiem z alkoholem. Voila!
Mam nadzieję, że ten wpis przybliżył Wam trochę informacji o masażerach jadeitowych i zachęcił Was do wprowadzenia takiego dobroczynnego masażu do Waszej codziennej pielęgnacji! Uwierzcie, warto! :)

CAŁUJĘ!

Wasza JUUI

Wspomniane w artykule